Materiały do nauki

Podręcznik Finansomania. Podstawy wiedzy o finansach

Polecamy książkę, która jest jak bardzo dobra multiwitamina. Dostarcza kompleksowego wsparcia osobom, które chcą poznać świat finansów i funkcjonować w tym świecie, a zatem jest wsparciem dla szerokiego grona czytelników. Kompleksowość wiąże się z szerokim spektrum poruszanych zagadnień: od finansów osobistych po finanse międzynarodowe, od finansów publicznych po finanse przedsiębiorstw, od prostych instrumentów finansowych, jak czek, po te notowane na giełdach papierów wartościowych. Co ważne, zagadnienia te przedstawiono w świetnie przyswajalnej pigułce. Przyswajalność tej pigułki wynika z formy i języka przekazu. Czytelnik znajdzie tu przejrzyste definicje i liczne przykłady oraz ilustracje. Znajdzie też zadania, które umożliwią mu weryfikację zdobytej wiedzy.

Choć podręcznik był tworzony z myślą o młodzieży przygotowującej się do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania”, z pewnością będzie też wsparciem dla wielu innych czytelników i poszerzy grono finansomaniaków.

Raport ZBP

Kurs e-learningowy pt. "Fundusze inwestycyjne - wiedza dla każdego"

Obszerny kurs przygotowany przez IZFIA może służyć do podnoszenia swoich kompetencji zarówno olimpijczykom i studentom, jak i wszystkim zainteresowanym tematyką. Systematyzuje on zasadniczą wiedzę i pojęcia związane z funduszami i inwestowaniem. Po jego ukończeniu można pobrać odpowiedni certyfikat.

Bezpłatny kurs można odwiedzić logując się na platformie e-learningowej Izby: https://e-learning.izfa.pl/