Podstawowe informacje

Organizacja pierwszej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” oparta została na dotychczasowych zmaganiach młodzieży i studentów w Konkursach Wiedzy o Finansach „Finansomania” oraz „Finansomania Junior”, które charakteryzowały się dużą popularnością wśród młodego pokolenia w woj. wielkopolskim i województwach ościennych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i młodzieży, Uniwersytet Ekonomiczny dąży do zorganizowania ogólnopolskiego wydarzenia o stricte tematyce finansowej. Olimpiada uzupełnia krajową ofertę olimpiad i konkursów skierowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” jest poszerzenie wiedzy o współczesnych finansach oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów dotyczących zagadnień finansowych.

Uczestnikami Olimpiady mogą być uczniowie liceów ogólnokształcących, techników, branżowej szkoły I stopnia i branżowej szkoły II stopnia mających siedzibę w Polsce. W Olimpiadzie mogą uczestniczyć uczniowie klas dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych w szkołach ponadpodstawowych. Uczestnikami Olimpiady mogą być również uczniowie szkół podstawowych mających siedzibę w Polsce, w szczególności realizujący indywidualny program lub tok nauki, rekomendowani przez szkołę.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami nt. zakończych edycji
I edycja – https://finansomania.edu.pl/I-edycja/
II edycja – https://finansomania.edu.pl/II-edycja/